home
  Ara

Düğün Dj

Müzik akışını denetleyen, müzik parçalarının seçiminde ve parçalar arası geçişlerde uyum sağlamakla görevli kişilere geniş açılımıyla disk jokey denir. Düğünlerde bu işi yapanlar düğün disk jokeyleridir. Düğün dj’lerinin müzik ekipmanları, iki cd çalar ya da pikap, bir mikser ve kulaklıktan oluşur. Dj’lerin kullandığı CD çalarlar pikap modelindedir. Günümüz teknolojisi dj’lerin işini bir hayli kolaylaştırmıştır.

Her etkinliğin ayrı bir senaryosu vardır. Düğün DJ’leri etkinliğin atmosferi ve etkinlik sahiplerinin istekleri doğrultusunda müzik parçalarını seçip, sıralarlar. Konukların verdiği tepkiye göre o anda bile müziklerde değişiklik yapma olanakları vardır. Disk jokeyler, müzik bilgileri ile görüş ve vizyonlarını birleştirip, eşsiz güzellikte programlar yapabilirler. Bu da sıkı bir çalışma gerektirir. Düğün bütçemiz sınırlıysa iyi bir disk jokeyle unutulmaz bir düğün gerçekleştirebiliriz.

Düğününüzde doğru DJ’yi bulmak, düğünüzün eğlencesini arttırmada ve konuklarımızın zihninde güzel iz bırakmada etkilidir. Bunu sağlamanın yolu profesyonellerle çalışmaktan geçer. Deneyimli ve başarılı kişilerle çalışmaya gayret etmeliyiz. İşin anahtarı doğru bir zaman çizelgesidir. Salona giriş, ilk dans, eğlence, pasta kesimi gibi düğününüzün ana bölümlerini DJ ile birlikte düzenlemeliyiz. Başlangıçta oldukça enerjik ve hareketli müzik davetlileri havaya sokacaktır.

Düğün DJ’leri müzik yelpazesini oldukça geniş tutmalıdır. Değişik dönemlerin müziklerini aralara serpiştirmek, konukların ilgisini çekecek, sonraki parçayı ilgiyle heyecanla beklemelerini sağlayacaktır. Düğünde farklı iki üç kuşak bulunacağından, herkesin hoşuna gidecek müziklere yer vermek düşünceli bir davranış olacaktır.

Müzik düğününüzde, yemek sırasında daha yavaş ve kısık bir tonda çalıp sonrasında daha hızlı ve yüksek bir tonda ilerleyebilir. Ama ne olursa olsun, ister kısık ve yavaş, ister hızlı ve yüksek, müzik düğününüz boyunca hiç kesilmemeli.

Düğün Dj
 
Copyright 2013 | Sunshine Band Kullanım Şartları Müzik Grubu Gizlilik