home
  Ara

Düğün Organizasyon

Düğün bize ait olsa da her şeyi tek başımıza yapmak olası değildir. Düğünü düzenlemek için profesyonel yardım almak zorundayız. Bu işleri düzenlemek üzere kurulmuş firmalar, adan zeye her şeyi planlayarak bizim unuttuğumuz ya da atladığımız ayrıntıları düzenlerler. Organizasyonun amacı, karmaşayı durdurmak, alışkanlıkları gözlemlemek, gereksiz olanları elemek, zamanı yönetmek ve düzeni sağlamaktır.

Düğün organizasyonlarında ilk iş düğünün nasıl bir düğün olacağına karar vermektir. Zamana göre kapalı alan mı, kır düğünü mü, gemide mi v.s. Mekân seçildikten ve zaman belirlendikten sonra sıra davetiyelerin seçimi ve yazdırılmasındadır. Gelin ve damat beğenilerine uygun, kendilerini yansıtacak davetiyeleri belirlemeliler. Davetli sayısına göre davetiye bastırılır. Düğün konseptini belirlemek için davete gelecek misafirlerin yaş ortalamaları, beğenileri gibi detaylar belirlenmeli ki mekânın dekorasyonu ona göre yapılsın. Yemekli düğün organizasyonlarındaki mekân dekoru ile pasta ve içecekli mekân dekoru aynı değildir.

Davet genel dekorunun tasarımı ve uygulaması, masa ve sandalye dekoru, nikâh seremoni alanının tasarımı, sahne dekoru, masa ve mönü kartları, gelin çiçeği tasarımı, teknik hizmetler, sahne ve podyum kurulumu, görüntü, fotoğraf ve kamera çekimi, animasyon hizmetleri, hava fişeği gösterisi, sanatçı ve orkestra temini organizasyon şirketinin görevleridir. Çiçekçiden, dekoratöre, ışıkçıdan ses düzenleyiciye, catering şirketinden mumcuya ve benzeri çözüm ortakları ne kadar profesyonel ise organizasyonun başarısı o denli yüksek olur.

Düğün organizasyon şirketlerini seçerken, aklınıza takılan kimi sorulara cevap bulmalısınız. Örneğin firmanın merkezi neresi? Çalışan kişi sayısı ne kadardır? Sundukları hizmetler nelerdir? Başka şubeleri var mı? Daha önce bize sunacağı organizasyonu yapmış mı? Deneyimleri nelerdir? Firmanın tarihçesi ve finans durumu nedir? Firmanın üye olduğu kurum ve kuruluşlar nelerdir? Firmanın hizmet aldığı kuruluşların sertifikaları var mıdır? Referansları nelerdir? Sorularının cevapları olumlu ise o şirketle çalışabilirsiniz. Bu aşamadan sonra siz firmayı, firmada sizi yakından tanımalı, iş birliği içinde daveti yönetmelisiniz.

Düğün organizasyonu sonunda, bütün davetlilerin düğünden olabildiğince memnun ayrılmaları sağlanmalıdır. O mutlu gün herkesin hafızasına olumlu yönleriyle kazınmalı, herkes düğünden övgüyle söz etmelidir. Bunda etkili olan gelin ve damadın ilk dansta verdikleri sıcak hava ve organizasyon şirketinin yaratıcılığıdır.


Düğün Organizasyon
 
Copyright 2013 | Sunshine Band Kullanım Şartları Müzik Grubu Gizlilik