home
  Ara

Organizasyon Firmaları

Günümüzde insanlar hem bireysel olarak ( Düğün, doğum günü gibi ) hem de kurumsal olarak (toplantı, davet gibi)  yapacakları etkinliklerde yetersiz kalabilmektedirler. Bu eksikliğimizi gidermek, insanlara düzgün, kusursuz bir etkinlik sunmak için organizasyon kuruluşlarından yardım almalıyız. Organizasyon firması, düzenleyendir. Neyi ne biçimde nereden sağlayacağını bilen, sorun çözme yetisine sahip, değişik elamanları bir araya getirip, uyum içinde çalışmasını sağlayandır.

Elbette yapacağımız etkinliği kendimizde yapabiliriz. Ancak burada önemli olan, bu düzenleme için ayıracağım zaman asıl işimde ne gibi kayıplara neden olur? Buna değer mi? Onlarca değişik hizmet ürününü nerede, hangi koşullarda bulabileceğim? Bulduktan sonra nasıl bir akış planı içinde çalışmalarını sağlayabilecek miyim? Soruları çoğaltmak olasıdır. Bunların yanıtı hayır ise bir organizasyon firması ile çalışmalısınız.

Organizasyon firmaları, organize ettikleri etkinliğe göre, türlü alt tedarikçilerle iletişime geçerek hizmet sunar. Örneğin bir düğün organizasyonu için; düğün yeri alternatifleri, karşılama ekipleri, davetiye, oturma düzeni ve donanımları, dekorasyon, gelin masası ve yolu, kokteyl-catering-düğün pastası, ses-ışık-sahne-podyum temini, orkestra-sanatçı, konfeti-hava fişeği, fotoğraf ve kamera çekimi, ulaşım-konaklama ve transfer gibi hizmetleri sunmak durumundadır. Bu hizmetler sunulurken belli bir akış planı içerisinde olur ki karışıklık ve düzensizlik olmasın.

Etkinliklerin farklı farklı olması, organizasyon firmalarının çalışmalarını da çeşitlendirmiştir. Organizasyon firmaları, açılış, fuar, piknik, animasyon hizmetleri, doğum günü partileri, düğün, mezuniyet, temel atma töreni gibi organizasyonları yapmaktadırlar.

Organizasyon firmalarını seçerken öncelikle nasıl bir organizasyona gereksinimimiz olduğunu tanımlayarak, buna göre firma arayışına girmeliyiz. Düğün mü, davet mi, tanıtım mı, danışmanlık mı? Gibi. Bu belirlendikten sonra aradığımız firmayla ilgili sorularımız, bulacağımız firmanın “evet bu firma” kanısını bizde uyandırması gerekmektedir. Karşılık beklediğimiz soruların bazıları şunlar olmalı:

• Organizasyon firması nerede, sahibi kimdir.
• Sundukları hizmetler ve hizmet verebildiği donanımlar,
• Çalışan kişi sayısı nedir? Müşteri portföyü nasıldır?
• Daha önce benzeri bir organizasyon yapmış mı? Deneyimleri nelerdir?
• Çalışma koşulları nasıldır? Nasıl bir işleyişi var?
• Finans durumu nedir? Hizmet yapısı nasıldır?
• Firmanın ve tedarikçilerinin üye olduğu kurum ve kuruluşlar var mıdır?
• Firmanın tarihçesi ve referansları nedir?

Bu bilgileri aldıktan sonra yanıtlar olumluysa, bize uygun firmayı belirlemişiz demektir. Artık iş uyumlu bir biçimde düzenlemeyi başarmaya kalmıştır.Bu arada anlaşma metnini düzgün ve eksiksiz hazırlamalısınız ki etkinlik sırasında ve sonrasında organizasyon firmasıyla bir takım sorunlar yaşamayasınız. İstediklerinizi açıkça sözleşmede belirtmelisiniz.

Organizasyon Firmaları
 
Copyright 2013 | Sunshine Band Kullanım Şartları Müzik Grubu Gizlilik